Przewodnik po naszych ulubionych miastach Europy – część pierwsza Paryż - Be My Lilou Blog
Przewodnik po naszych ulubionych miastach Europy – część pierwsza Paryż

Fashion

Przewodnik po naszych ulubionych miastach Europy – część pierwsza Paryż

Paryż to jedno z naszych ulubionych miast w Europie i często do niego wracamy.

Przyciągają nas do niego urokliwe kawiarnie, małe sklepiki, gdzie możemy wyszukać unikalne drobiazgi, pchle targi i cudowna atmosfera miasta zakochanych.

Poczuj rytm miasta!

Paryż to jedno z najbardziej turystycznych miejsc na świecie. Żeby uniknąć tłumu i poczuć się jak mieszkaniec Paryża najlepiej zboczyć z głównej turystycznej trasy i zgubić się pomiędzy małymi urokliwymi uliczkami. To tam można znaleźć najpiękniejsze miejsca!

Idealnym miejscem na wędrówki bez celu jest pasaż ciągnący się wzdłuż Sekwany, a także artystyczna dzielnica Montmartre.

Styl Paryżanek

Połączenie kobiecości i elegancji z niewymuszoną nonszalancją tworzy niezapomniany unikatowy look, znany na całym świecie.

Paryżanki stawiają na jakość i klasyczne elementy bazowe – doskonale skrojone koszule, jeansy i czerwona szminka to ich znak rozpoznawczy. Jedyną ekstrawagancją, na jaką sobie pozwalają jest biżuteria. Na paryskich ulicach najczęściej zobaczymy delikatne niczym mgiełka naszyjniki w dużej ilości, ale też duże pierścionki z kamieniami.

Moda i Sztuka

Paryż to światowa stolica mody, dlatego prawdziwym znawcom polecamy wybrać się na słynne Champs Elysees i do znajdującego się na prestiżowym Saint Germain Boulevard urokliwego Butiku Lilou. To tam znajdziecie unikalne talizmany emocji z możliwością personalizacji – będą idealną pamiątką z miasta miłości!

Będąc w Paryżu nie można też pominąć wielkiej oferty interesujących muzeów sztuki. Najpopularniejsze to słynny Louvre, Centre Pompidou, które mieści największą na świecie kolekcję sztuki współczesnej i nowoczesnej czy Musee d’Orsay.

Jedzenie
Będąc w Paryżu grzechem byłoby nie spróbować słynnych makaroników z cukierni Laduree!

Na śniadanie najlepiej wybrać się na maślanego croissanta i espresso do kawiarni Cafe Des Deux Moulins, która swoją sławę zawdzięcza głównie kręconemu w niej filmowi „Amelia”.

Warto odwiedzić również Marche Bastille, jeden z największych targów w Paryżu, gdzie kupimy tradycyjne francuskie specjały jak sery, ryby a także owoce i warzywa z ekologicznych upraw.

Fot. Pinterest